Четвер, 02.05.2024, 01:33
Вітаю Вас Гість | RSS

КОЛЕДЖ
СТАТИСТИКИ
коледж

Категорії розділу

Каталог файлів

Головна » Файли » Навчальні матеріали

Основні поняття курсу інформатики
02.09.2010, 21:57
ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ КУРСУ ІНФОРМАТИКИ ТА КОМП’ЮТЕРНОЇ ТЕХНІКИ

Курс комп’ютерної техніки призначений для вивчення сучасних комп'ютерних інформаційних технологій та їх використання для розв’язання задач складного характеру.
Предметом курсу є технічні засоби раціоналізації, автоматизації обчислень в економіці, головним чином методи і засоби експлуатації комп’ютера. При цьому ці методи і засоби розкриваються в загальнотехнічному напрямку, і мають прикладну прив’язаність.

ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ ТА КЛАСИФІКАЦІЯ ЕОМ. ПОКОЛІННЯ, ТИПИ ПЕОМ

Існує декілька підходів до класифікації ЕОМ. Найчастіше їх класифікують за елементною базою та функціональним призначенням.
За елементною базою прийнято класифікувати комп’ютери на такі покоління:
1) машини на базі електронних ламп. Перша машина була створена в 1944р. в університеті штату Пенсильванія і мала назву ENIAС. Ця ЕОМ важила 30 тонн, складалася з 28 тисяч електронних ламп і швидкодія її становила 300 опер./сек. ENIAC була розташована в залі площею 200 кв.м.
2) машини, в яких функцію електронної бази виконують діоди і транзистори, тобто напівпровідникові пристрої. Ці ЕОМ з’явилися вперше в 50-х рр. Вони були надійні і продуктивні: перша машина мала продуктивність 1 млн. опер./сек.;
3) машини, в яких у якості електронної бази використовуються інтегральні схеми. Інтегральні схеми - це сукупність напівпровідникових елементів, розташованих на одному кристалі (до 500 ел.). Перша машина була створена в 1965 р. фірмою IBM і називалася IBM/360;
4) машини, створені на основі великих інтегральних схем (70-і рр.). Це ILIAS, STAR. У них вперше було використано багатопроцесорну архітектуру. Багатопроцесорний комп'ютер –це потужна машина вартістю десятки мільйонів доларів, розрахована на управління економікою, оборонними функціями, для виконаня завдань у космосі. Ці машини називаються супер-комп’ютерами, і їх випущено всього кілька сотень;
5) у 1980р. провідні японські фірми спільними зусиллями створили проект машини п’ятого покоління. Це машина із штучним інтерфейсом. Мова йде про максимально спрощену модель людського мозку. Передбачається виконання таких операцій, як впізнавання голосу, розпізнавання рукописних текстів, створення і використання баз знань.
Комп’ютери класифікують також за функціональним призначенням. Зараз на комп’ютерному ринку склалися такі класи комп’ютерів:
1. КИШЕНЬКОВІ КОМП’ЮТЕРИ, які використовуються як електронні перекладачі, записні книжки. Характеристики цих ЕОМ: вага 200-600гр.; джерело живлення нікель-кадмієві, нікель-іонові батареї. Вони мають алфавітно-цифрову клавіатуру, невеликий дисплей на рідких кристалах. В мікросхемах пам’яті записуються мови програмування BASIC, PASCAL; електронна таблиця LOTUS 1-2-3.
2. ПЕРСОНАЛЬН КОМП’ЮТЕРИ (РС). Найбільш масовий тип комп’ютерів. Випускають щороку близько 100 млн. ПК зараз виконують роль офісних машин, а також роль домашнього комп’ютера. До класу ПК належать NOTE BOOK (записна книжка). Зараз ці ПК займають 20% комп’ютерного ринку, але їх частка швидко зростає. Вага від 600гр до 3-4кг, формату книги. Це повноцінний мініатюрний комп’ютер, який може працювати від 6-8 год. від джерела струму або батареї. Вони розраховані на роботу в дорозі, під час відпочинку. До їх складу входять клавіатура, дисководи 3,5’’, CD-ROM, пристрої підключення до мережі в інфрачервоному діапазоні, монітори на рідких кристалах.
3. РОБОЧІ СТАНЦІЇ - популярніші машини, ніж ПК. Вони розраховані на використання в межах автоматичного проектування, для створення спецефектів в кіно, на телебаченні, для відеопродукції.
4. СЕРВЕРИ - машини, призначені для підтримки сучасної ідеології, обчислювальних мереж за архітектурою „клієнт-сервер”: ПК1, ПК2,..........., ПКn, робоч.станц.1, робоч.станції n і Сервер 2. Серверами називають потужні комп’ютери з великою кількістю портів, призначених для зв’язку з іншими машинами. До сервера можна підключити до 10 інших машин.
Така архітектура типу „клієнт-сервер” дозволяє користувачу використати потужність сервера, якщо це потрібно.

ПРЕДСТАВЛЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ В КОМП’ЮТЕРІ. ДВІЙКОВЕ КОДУВАННЯ ІНФОРМАЦІЇ

В сучасній обчислювальній техніці інформація кодується за допомогою послідовностей сигналів двох видів: намагнічено або не намагнічено, висока або низька напруга. Позначають один стан 1, інший – 0.
Таке кодування називають двійковим, а цифри 1 і 0 - бітами.
1 біт - це найменша неподільна одиниця інформації, над якою можна виконувати будь-які дії. Двійкова цифра в перекладі на англійську “binari digit” - bit.
При двійковому кодуванні текстової інформації кожному символу протиставляється його код - послідовність з фіксованої кількості нулів і одиниць.В більшості сучасних ЕОМ кожному символу відповідає послідовність із 8 нулів і одиниць, яка називається байтом.
Поряд з бітами і байтами для вимірювання інформації в двійкових повідомленнях використовують і більші одиниці: кілобайти, мегабайти, гігабайти.
Так 1024 байти утворюють 1 кілобайт (kb);
1024 kb – 1 мегабайт (Mb);
1024 Mb – 1 гігабайт (Gb).

ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ПЕОМ

Близький той час, коли подальше вдосконалення ЕОМ стане неможливим. Сучасна обчислювальна техніка наблизилась до межі можливостей електронних схем. Це зумовлено обмеженою реальною швидкістю поширення електронного сигналу і катастрофічним збільшенням теплових шумів при зменшенні розмірів мікросхем.
Удосконалення обчислювальних машин буде відбуватися через поступове витіснення електронних процесів оптичними. Потоки інформації в оптичних пристроях течуть оптичними каналами. Оптичний канал (світлопровід) - це тонка прозора нитка, промінь світла в якій рухається з одного кінця до іншого, відбиваючись від дзеркальних стінок. З світлопроводів, які замінюють електронні провідники, вже виготовляють кабелі, об’єднуючи декілька тисяч ниток. Інформація в них поширюється зі швидкістю світла. Світлопроводи можуть передавати не тільки двійкові коди, але й цілі зображення, телевізійні кадри. Отже, світлопроводи можна використати в обчислювальних машинах замість електронних провідників.
Нові можливості з’являються з освоєнням оптичних методів збереження інформації. Переваги оптичної пам’яті - це велика ємність, висока густина запису, малий час читання інформації, можливість записувати і читати інформацію великими масивами. Інформація на оптичному диску зберігається у вигляді узору, який складається з прозорих і непрозорих ділянок, що відповідають намагніченим і ненамагніченим ділянкам на магнітному диску. Інформація читається і записується за допомогою лазерів. Швидкість читання – 100 Мбод.
Розробляються способи керування оптичним випромінюванням, які мають забезпечити створення оптичних процесорів.
Структура комп’ютера третього тисячоліття буде нагадувати структуру мозку людини. Уже існують нейрокомп’ютери, які опрацьовують інформацію згідно з принципами функціонування нервової системи людини.

Категорія: Навчальні матеріали | Додав: ВКарпатах
Переглядів: 2610 | Завантажень: 0 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Реклама
На базі коледжу статистики
Київська національна академія статистики, обліку та аудиту
ПРОПОНУЄ ПІДГОТОВКУ БАКАЛАВРІВ
Детальніше
Останні коментарі